Stromy k nám mluví

Nová publikace Nakladatelství Antýgl vydá v červnu 2022 zajímavý receptář. Pod názvem Stromová apatyka z Chluman I – Léčivé vlastnosti listnáčů a jehličnanů se skrývá letitá zkušenost starých Šumaváků. Jejich soužití se stromy bylo lze počítat na staletí a důvěrná znalost těchto impozantních porostlin vedla ke vzniku mnoha uzdravujících směsí. Jejich léčivé účinky ostatně prošly mnoha praktickými zkouškami. Ke starým recepisům jsou přidány i nové, jako plody moderního bylinkářství. Myslím, že to opravdové nás teprve čeká.

Byl jsem svědkem rozhovorů mého učitele Joea Indiana se stromy. Pracoval jeden čas pro naši rozvědku při hledání starých německých úkrytů zbraní a dokumentů. Nic pro něj nebylo jednoduššího, než se optat stromů, co se ukrývá kolem jejich kořenů. A když nevěděly jedny, zeptaly se druhých. Telegraf mezi jednotlivými stromy i lesy je spolehlivý. Jen se musíme na tyto zelené bytosti naučit naladit. Pak se dozvíme mnoho záhad dodnes nerozluštěných.

Váš Ondřej Fibich

P.S.
Receptář bude k dostání ve všech regionálních knihkupectvích a taktéž šumavských infocentrech. Nejlépe však od poloviny června ve spisovatelském stánku Ondřeje Fibicha v Kašperských Horách – i s bonusem autorova podpisu či věnování.

DĚNÍ

S básníkem Ondřejem Fibichem krajinou neobyčejných zážitků

Copyright © 2022 Ondřej Fibich