Ivan Pelíšek –  přečetl Per pedes z knihy Cesty k Šumavě napsal

Ahoj Ondřeji,

kniha je výborná! Na tohle téma tady nic neznám, četl jsem jen toho Thoreaua nebo jak se to píše a to je trochu jinde, anglosaský prostředí a spíš mystika chůze.

Takže připomínky k tomu cos už napsal vlastně nemám, ale nechtěl bys to rozšířit o téma cest samotných?

Ta knížka je česká, dokonce spíš šumavská a Čechy jsou ohledně pěších cest fenomenální, navzdory jejich brutální likvidaci za bolševika.

Jednou jsme se o tom spolu bavili, já vykládal jak z polních cest čtu kdo zrovna v okolí renovuje střechu nebo koupelnu. ty jsi zas řikal, jaký zajímavý byliny mezi těma dvěma kolejema rostou, už si je nepamatuju, a i krásný kytky na krajích a jak to všechno likviduje asfalt z bruselských dotací. Staré lesní cesty, úvozy – tady v Česticích se je snažíme obnovovat. Vím, že máš radši zvířecí pěšinky nebo úplný offroady, ale přesto.

Síť značek – z Čestic dojdu pohodlně do Košic aniž bych šel 1 km po silnici – ve spoustě zemí nemyslitelný!

Tvá knížka bude i obrovská osvěta, ten trend likvidační stále bují. U bráchy nedávno jednoduše zrušili takovou hezkou zkratku do další vsi – prostě tam postavili halu kterou oplotili, nikoho se neptali, protože manažeři a developeři jezdí zásadně auty. Takže člověk, aby byl pořád na stráži, abysme nedopadli jako v Americe, kde v některých městech už nemaj ani chodníky!

Ale to jsem se v rozhorlení zakecal, opakuji, krásné téma, krásně uchopené, literární lahůdky – bufy – naposled jsem tohle slovo slyšel od mý mámy před snad 40ti lety,

Krásné fóry v těch aforismech / přefouklý kanadský srub! / , takže člověk Ti musí jemné špílce o nevyspělosti katolíků rázem odpustit!

Suma sumárum –  rozšířil bych tu první část, třeba o tu fysiognomii cest, ale klidně i o téma který tam už máš – pěší cestování – ovšem jestli Tě ještě něco napadne.

Aby těžiště knihy bylo v té první části, i co do délky a tvé úžasné MEDITACE a VTEŘINOVKY to jaksi završí.

Ale prosím – ber to pouze jako názor naprostýho laika!

Ivan Pelíšek, legendární undergroundový bubeník a výrobce paliček – Čestice

OHLASY

S básníkem Ondřejem Fibichem krajinou neobyčejných zážitků

Copyright © 2022 Ondřej Fibich